Plasman ekipa na državnom natjecanju

Samobor, 13. siječnja 2023. godine

PLASMAN EKIPA NA DRŽAVNOM NATJECANJU
u školskom sportu osnovnih i srednjih škola Zagrebačke županije
u školskoj 2022./2023. godini od 13. siječnja 2023. godine

– U kategoriji osnovnih škola 5.i 6. razreda plasirale su se na državno natjecanje:

Rbr. Škola Kategorija Mjesto
1. OŠ BISTRA, Donja Bistra KROS – Ž 5.
2. OŠ EUGENA KVATERNIKA, Velika Gorica KROS – M 2.

– U kategoriji osnovnih škola plasirale su se na državno natjecanje:

Rbr. Škola Kategorija Mjesto
1. OŠ BOGUMILA TONIJA, Samobor KROS – M 2.
2. OŠ „LJUBO BABIĆ“, Jastrebarsko KROS – Ž 3.
3. OŠ BOGUMILA TONIJA, Samobor ŠAH – M 6.
4. OŠ EUGENA KVATERNIKA, Velika Gorica ŠAH – Ž 12.
5. OŠ EUGENA KUMIČIĆA, Velika Gorica PLIVANJE – Ž 18.
6. OŠ EUGENA KUMIČIĆA, Velika Gorica PLIVANJE – M 13.
7. OŠ BOGUMILA TONIJA, Samobor JUDO – M 2.
8. OŠ BOGUMILA TONIJA, Samobor JUDO – Ž 10.
9. OŠ BOGUMILA TONIJA, Samobor JUDO – MJEŠOVITO 2.
10. OŠ KRUNOSLAVA KUTENA, Vrbovec HRVANJE – M
11. OŠ MARIJE JURIĆ ZAGORKE, Vrbovec HRVANJE – Ž
12. OŠ DRAGUTINA DOMJANIĆA, Sv. I. Zelina SPORTSKI PLES – UMJETNIČKI
13. OŠ “LJUBO BABIĆ“, Jastrebarsko SPORTSKI PLES- URBANI

– U kategoriji srednjih škola plasirale su se na državno natjecanje sljedeće škole:

Rbr. Škola Kategorija Mjesto
1. GIMNAZIJA VELIKA GORICA KROS – Ž 3.
2. EKONOMSKA ŠKOLA VELIKA GORICA KROS – M 17.
3. GIMNAZIJA VELIKA GORICA ŠAH – Ž 16.
4. GIMNAZIJA VELIKA GORICA ŠAH – M 14.
5. GIMNAZIJA VELIKA GORICA PLIVANJE – Ž 13.
6. GIMNAZIJA VELIKA GORICA PLIVANJE – M 17.
7. EKONOMSKA ŠKOLA VELIKA GORICA SPORTSKI PLES – UMJETNIČKI
8. SREDNJA ŠKOLA JASTREBARSKO, Jastrebarsko SPORTSKI PLES – URBANI


TAJNICA ŽŠŠS

Županijsko natjecanje u sportskom plesu

      Županijsko natjecanje u sportskom plesu za osnovne i srednje škola Zagrebačke županije održano je 13. siječnja 2023. u Jastrebarskom. Organizator natjecanje bilo je ŠSD „Jastreb“, OŠ „Ljubo Babić“. Natjecanje se odvijalo u dvije kategorije: umjetnički i urbani plesovi. U konkurenciju osnovnih škola nastupilo je šest plesnih ekipa, a u konkurenciji srednjih škola osam. Svi nastupi bili su izuzetno kvalitetni tako da je sudačka komisija u sastavu: Nina Vidošević, Maja Borzan i Ana Vesel imala težak posao odabrati najbolje.

      Na kraju natjecanja, odabrane su najbolje ekipe koje će Zagrebačku županiju zastupati na državnom natjecanju u Poreču 7. i 8. veljače 2023.
Pobjednici natjecanja su:
1. Umjetnički plesovi OŠ: ŠSD „Mladost“ iz OŠ Dragutina Domjanića s koreografijom „Shrek“

2. Urbani plesovi OŠ: ŠSD „Jastreb“ iz OŠ „Ljubo Babić“ s koreografijom „P.r.e.s.s.u.r.e.“

3. Umjetnički plesovi SŠ: ŠSD „Bumbar“ iz Ekonomske škole Velika Gorica s koreografijom „No time to die“

4. Urbani plesovi SŠ: ŠSD „Jastreb“ iz Srednje škole Jastrebarsko s koreografijom „M.a.l.a.m.e.n.t.e.“

A (139)

Pobjedničkim ekipama želimo uspješne nastupe na državnom natjecanju!!!

Više fotografija je na poveznici..

Tekst- Ines Jerčinović,prof.
Foto – Damir Međeri , prof.

Izvješće s natjecanja – umjetnički plesovi
Izvješće s natjecanja – urbani plesovi
Izvješće za srednje škole

OBAVIJEST – SKIJANJE

ŽUPANIJSKI ŠKOLSKI ŠPORTSKI SAVEZ
ZAGREBAČKE ŽUPANIJE
Ulica Andrije Hebranga 26 a
10430 Samobor
Samobor, 4. siječnja 2023.

O B A V I J E S T

Županijski školski športski savez Zagrebačke županije i ove godine organizira Seminar alpskog skijanja koji će se realizirati od 09..03.2023.-12.03.2023. (četvrtak-nedjelja) na skijalištu TARVISIO/ Monte Lusari, Italija.
Svi profesori TZK-e moći će se prijaviti preko poveznice koja će biti postavljena na stranici našeg Saveza a u suradnji s agencijom Alpe Adria Sport. Prijave će biti otvorene od 5.01. -10.02.2022.(okvirno) Molimo Vas da pri ispunjavanju upitnika budete pažljivi jer će nam podatci značajno olakšati samu organizaciju seminara.
Također vas najljepše molimo da prijavu odradite što prije kako bi mogli znati točan broj sudionika. Kolege koji su zainteresirane odraditi stručno predavanje molim da se jave predsjednici koja će zajedno s voditeljicama Županijskog stručnog vijeća (Ines Jerčinović i Željka Kovačić) prijaviti skup na stranice Ettaedu kako bi mogli dobiti potvrde od AZOO. O datumu objave na Ettaedu biti ćete naknadno informirani.
Savez će sufinancirati Seminar alpskog skijanja u iznosu 265,50 odnosno 2000,00 kn a svaki profesor (škola) uplaćuje iznos od 257,50 EURA odnosno 1940,00 kuna.
Smještaj je u hotelu IL Cervo **** na samom skijalištu uz staze za početnike, na bazi pulupansiona.
Aranžman obuhvaća:
• 4 dana (3 polupansiona)
• 4-dnevna ski karta
• prijevoz
• skijanje u grupi s demonstratorima
• putno osiguranje
• smještaj u višekrevetnim sobama (2-4 osobe)
• poveznica na hotel: www.hotelilcervo.com
Preporuka Saveza je da svaki polaznik ima važeću Europsku karticu zdravstvenog osiguranja.

Poveznica za PRIJAVU

Do slijedećih obavijesti, sportski Vas pozdravljamo!
Tajnica ŽŠŠS:                         Predsjednica ŽŠŠS:
Maja Rađenović-Fijan                      Ivančica Valek

SVEČANOST ŠKOLSKOG SPORTA

1 (1)
Hrvatski školski sportski savez održao je ovog prosinca svečanost školskog sporta u hotelu Sheraton, u Zagreb 19. 12. 2022. kako bi nagradio i dodijelio priznanja najuspješnijim pojedincima i školskim sportskim društvima koji su se svojim radom u programima i ostalim aktivnostima posebno istaknuli u području školskog sporta.
Iz Zagrebačke županije nagradu je dobio Gordan Polan, prof. iz Gimnazije Velika Gorica.
Čestitamo!

Više fotografija na poveznici

Županijsko natjecanje u sportskoj gimnastici

U organizaciji OŠ Bogumila Tonija 13.12.2022. održano je Županijsko natjecanje iz ženske sportske gimnastike.
0 (128)
PRIJAVLJENE EKIPE :

1. OŠ MILANA LANGA – ŠŠD VIHOR , Voditelj : Sandra Jurković, prof.
2. OŠ SVETA NEDJELJA – ŠŠD ŽABAC, Voditelj: Ana Lenard, prof.
3. OŠ SAMOBOR – ŠŠD STRAŽNIK , Voditelj: Martina Šikić Pšeničnik , prof.
4. OŠ ANTUNA AUGUSTINČIĆA – ŠŠD AUGUST , Voditelj: Marija Matošević, prof.
5. OŠ LJUDEVITA GAJA – ŠŠD GAJ , Voditelj: Andrea Tvorek Prlenda, prof.
6. OŠ LJUBO BABIĆ – ŠŠD JASTREB, Voditelj; Ines Jerčinović, prof,
7. OŠ KLINČA SELA – ŠŠD JUNIOR , Voditelj: Vladimir Vujčec, prof.
8. OŠ BOGUMILA TONIJA – ŠŠD BOGUMILAC , Voditelj: Petra Barišić, prof.

UKUPNI POREDAK EKIPA:

1. OŠ BOGUMILA TONIJA , ŠŠD BOGUMUILAC – 312, 20
2. OŠ SVETA NEDJELJA – ŠŠD ŽABAC – 308,30
3. OŠ MILANA LANGA – ŠŠD VIHOR – 305,80
4. OŠ SAMOBOR – ŠŠD STRAŽNIK – 301,80
5. OŠ LJUDEVITA GAJA – ŠŠD GAJ – 293,60
6. OŠ LJUBO BABIĆ – ŠŠD JASTREB – 292,90
7. OŠ ANTUNA AUGUSTINČIĆA – ŠŠD AUGUST – 283,40
8. OŠ KLINČA SELA – ŠŠD JUNIOR – 280,10

Osnovna škola Bogumila Tonija, zauzela je prvo mjesto i osigurala prolazak na Državno natjecanje koje će se održati 16. i 17. 2. 2023. godine u Osijeku.

Čestitamo učenicima i voditelju!

Učenice u sastavu OŠ Bogumila Tonija:
1. ELENA VLAHOVIĆ , 6.b
2. MIA BAJAN 6.b
3. LORA JAKLENEC , 6.b
4.MARTA JELIĆ, 6.B
5.LUCIJA MUČNJAK, 7.a

Voditelj ekipe i organizator natjecanja : Petra Barišić, prof.
Više slika na poveznici

Izvješće s natjecanja

Naši dragi umirovljenici

Zagrebačka županija je u velikogoričkom hotelu Garden Hill organizirala svečani prijem za 127 učitelja, nastavnika i profesora koji su kroz radni vijek podučavali djecu, a tijekom 2020., 2021. i ove godine otišli u mirovinu.
0 (4)
„Nastavljamo tradiciju da se svim našim nastavnicima koji odlaze u mirovinu zahvalimo na radu i na svemu onome što su napravili za djecu Zagrebačke županije. Za svakog od njih smo pripremili i simboličan poklon, Svi znamo koliko je poziv nastavnika važan, koliko je to bitno za djecu i sve nas jer oni su nas izveli u život i pokazali nam pravi put“, istaknuo je zamjenik župana, Damir Tomljenović.
Najljepšu zahvalu nastavnicima uputili su njihovi nekadašnji učenici u videu koji možete pogledati klikom na Što bivši učenici kažu o svojim profesorima?

Foto poveznica…
https://drive.google.com/drive/folders/1Bh23oYvsXNKkNRpebVHg4TG_iWkpee-Z?usp=sharing
Damir Međeri,prof.

NAGRADE NAJBOLJIMA U ŽUPANIJI

Svake godine početkom mjeseca prosinca ŽŠŠS organizira Svečanost na kojoj se dodjeljuju simbolične nagrade i priznanja najuspješnijim ŠŠD-ima i pojedincima za proteklu školsku godinu.
Svečana dodjela nagrada i priznanja najboljim sportašima učenicima osnovnih i srednjih škola, školskim športskim društvima i ekipama te profesorima tjelesne i zdravstvene kulture Zagrebačke županije za školsku 2021./2022 održana je 07.12.2022. u u Rugvici.
1 (54)
Nagrađeni su sljedeći:

Najbolje školsko športsko društvo – 5 i 6 razredi osnovne škole

ŠŠD «JASTREB» OSNOVNE ŠKOLE „LJUBO BABIĆ“ iz Jastrebarskog
Najbolje školsko športsko društvo – osnovne škole
ŠŠD «JASTREB» OSNOVNE ŠKOLE „LJUBO BABIĆ“ iz Jastrebarskog
Najbolje školsko športsko društvo – srednje škole
ŠŠD «GVG» GIMNAZIJE VELIKA GORICA iz Velike Gorice .

Za najbolje ekipe Školskih sportskih društava osnovnih škola – u kategoriji 5 i 6 razreda izabrane su sljedeće ekipe:
KROS – OSNOVNE ŠKOLE „LJUBO BABIĆ“ iz Jastrebarskog – ŠSD “JASTREB”zauzeli su 1. mjesto na državnom natjecanju. DJEČACI
RUKOMET – OSNOVNE ŠKOLE BOGUMILA TONIJA iz Samobora – ŠSD “BOGUMILAC”zauzeli su 1. mjesto na državnom natjecanju. DJEČACI
KROS – OSNOVNE ŠKOLE „LJUBO BABIĆ“ iz Jastrebarskog – ŠSD “JASTREB”zauzeli su 2. mjesto na državnom natjecanju. DJEVOJČICE
FUTSAL – OSNOVNE ŠKOLE ĐURE DEŽELIĆA iz Ivanić-Grada – ŠSD “DEŽELIĆ”zauzeli su 2. mjesto na državnom natjecanju. DJEVOJČICE

Za najbolje ekipe Školskih sportskih društava osnovnih škola izabrane su sljedeće ekipe:
KROS – ŠSD «BOGUMILA TONIJA» – OSNOVNE ŠKOLE BOGUMILA TONIJA iz Samobora: DJEČACI – ekipa je osvojila 1 mjesto na državnom natjecanju
HRVANJE – ŠSD «ISKRA» – OSNOVNE ŠKOLE KRUNOSLAVA KUTENA iz Vrbovca – DJEČACI – ekipa je osvojila 1 mjesto na državnom natjecanju
ATLETIKA – ŠSD «ŽABAC» – OSNOVNE ŠKOLE SVETA NEDELJA iz Svete Nedelje: DJEČACI – ekipa je osvojila 1 mjesto na državnom natjecanju
SPORTSKI PLES – URBANI PLESOVI – ŠSD «JASTREB» – OSNOVNE ŠKOLE „LJUBO BABIĆ“ iz Jastrebarskog: DJEVOJČICE – ekipa je zauzela 1. mjesto na državnom natjecanju
STOLNI TENIS – ŠSD «DUGO SELO» – OSNOVNE ŠKOLE JOSIPA ZORIĆA“ iz Dugog Sela: DJEVOJČICE, na državnom natjecanju su zauzele 1. mjesto:

Za najbolje ekipe Školskih sportskih društava srednjih škola izabrane su sljedeće ekipe:
RUKOMET – ŠSD «MADOST» – SREDNJE ŠKOLE IVANA ŠVEARA iz Ivanić-Grada DJEVOJKE – ekipa DJEVOJAKA zauzela je 1. mjesto na državnom natjecanju
KROS – ŠSD «BUMBAR» EKONOMSKE ŠKOLE VELIKA GORICA – MLADIĆI – iz Velike Gorice. Ekipa je zauzela 3. mjesto na državnom natjecanju

Najbolji sportaši – učenici sa intelektualnim teškoćama
DALJ UIT DJEVOJKE – 1 mjesto MARTA KARIJA OŠ SAMOBOR iz Samobora
UIT MLAĐI – LOPTICA 200g – UIT DJEČACI – 3 mjesto LEON ZORIĆ, OŠ „LJUBO BABIĆ“ iz Jastrebarskog
DALJ LIT DJEVOJČICE – 3 mjesto DOROTEJA TARITAŠ – CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE iz Velike Gorice
LIT MLAĐI – 80m LIT DJEČACI – 1 mjesto JOSIP VUGEC IZAZOV, CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE iz Velike Gorice
LIT STARIJI – KUGLA 4 kg LIT MLADIĆI – 2 mjesto NEDELJKO BALOG CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE LUG iz Bregane
DALJ LIT DJEVOJKE – 13 mjesto VALENTINA ČEPEK SŠ IVANA ŠVEARA iz Ivanić-Grada

Najboljim sportašima Zagrebačke županije za osnovne škole iz 5. i 6. razreda u školskoj godini 2021./2022.
DJEVOJČICE – DORA DELIĆ – OŠ „Ljubo Babić“ iz Jastrebarskog
DJEČACI – VITO KADIĆ – OŠ Bogumila Tonija iz Samobora
Najboljim sportašima Zagrebačke županije za osnovne škole u školskoj godini 2021./2022.
DJEVOJČICE – MAJA KOŠĆEC – OŠ Dragutina Domjanića iz Svetog Ivana Zeline
DJEČACI – IVAN VOJVODA – OŠ Bogumila Tonija iz Samobora
Najboljim sportašima Zagrebačke županije za srednje škole u školskoj godini 2021./2022.
DJEVOJKE – PAULA LEŠKOVIĆ – SŠ Ivan Švear iz Ivanić-Grada
MLADIĆI – IVAN BERAKOVIĆ – Gimnazija Velika Gorica iz Velike Gorice

Istaknutim učiteljima koji su dali poseban doprinos u školskom sportu u školskoj godini 2021/22. predloženi su i izabrani :

Istaknuta učiteljica koja je dala poseban doprinos za razvoj školskog športa u godini 2021./2022.
Za osnovne škole

INES BOHAČEK – OŠ „LJUBO BABIĆ“, Jastrebarsko
za srednje škole
GORDAN POLAN – Gimnazija Velika Gorica, Velika Gorica
Istaknuta učiteljica za posebno istaknuti pedagoški rad s ciljem podizanja digniteta struke u školskoj godini 2021./2022.
Za osnovne škole

INES JERČINOVIĆ – OŠ „LJUBO BABIĆ“, Jastrebarsko
Za srednje škole
SAŠA RODIĆ – SŠ JASTREBARSKO, Jastrebarsko

Posebno priznanje za poseban doprinos školskom sportu odnosno – dugogodišnji rad u školi do mirovine dodjeljuje se
KATICI BUNJEVAC – OŠ Dubrava, Dubrava

Svima čestitamo na postignutim uspjesima te se nadamo da će ih oni potaknuti na daljnji rad i nove uspjehe! Radujemo se zajedničkom druženju!

Tajnica ŽŠŠS:                         Predsjednica ŽŠŠS:
Maja Rađenović-Fijan                      Ivančica Valek

Više slika na poveznici…